ساختمان شرکت سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ


لی بیونگ چونگ در سال 1938 در شهر دنگو شرکت سامسونگ را تنها با 40 کارگر و کارمند تاسیس کرد. علت نامگداری این شرکت سامسونگ در زبان کره ای به معنی سه‌ستاره ( عدد سه در این نام، توان و بزرگی، و منظور از ستاره، جاودانگی) است. اولین فعالیت های این شرکت در زمینه صادرات بود. در آن زمان این شرکت برای تعداد کمی از مردم شناخته شده بود ولی امروزه بدون شک تعداد انگشت شماری از مردم هستند که با این شرکت و فعالیت آن آشنایی نداشته باشند.
این شرکت در اواخر دهه 1960 پا به عرصه الکترونیک نهاد .پس از مرگ بنیان گدار سامسونگ "لی" در سال 1987 ، سامسونگ به پنج گروه تجاری - گروه سامسونگ ، گروه شینسگا ، گروه CJ و گروه هانسول و گروه جونگانگ تقسیم شد. از سال 1990 ، سامسونگ به طور فزاینده ای فعالیتها و لوازم الکترونیکی خود را جهانی کرده است. به ویژه تلفن های همراه آن به مهمترین منبع درآمد آن تبدیل شده اند. فعالیت این شرکت در سال 2000 بیش از پیش جهانی شد و  در این دهه رکورد  فروش بیش از 100 میلیون تلویزیون رنگی را ثبت کرد. از سال 2020 ، سامسونگ هشتمین ارزش جهانی برند را دارد و در حال حاضر توانسته است لقب غول تکنولوژی را به خود اختصاص دهد. همچنین ما مفتخر هستیم که توانسته ایم یکی از بهترین نمایندگان خدمات صوتی تصویری این شرکت در کشورمان باشیم.
سامسونگ بیشتر به دلیل تولید تلفن همراه، تلویزیون و لوازم خانگی شناخته شده است ، اما بد نیست بدانیددر حال حاضر سامسونگ یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های الکترونیکی در جهان است. سامسونگ در تولید انواع گسترده ای از لوازم الکترونیکی مصرفی و صنعتی از جمله لوازم خانگی ، دستگاه های رسانه دیجیتال ، نیمه هادی ها ، تراشه های حافظه و سیستم های یکپارچه تخصص دارد.

تلویزیون
سامسونگ فعالیت خود را در زمینه تولید تلویزیون های سیاه و سفید در سال 2005 و اکنون پس از چندین سال تلاش در لیست برترین سازنده های تلویزیون های LED ،QLED و منحنی قرار دارد. این شرکت هر ساله با تولید دستگاه های جدید و متنوع رتبه اول را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است.
 
پنل های  این شرکت
از جمله شرکت هایی که از ابتدا پنل های LED و LCD را تولید کرده است شرکت سامسونگ می باشد. و در چند سال اخیر با دستیابی به فناوری QLED و AMOLED در نمایشگرهای خود به کیفیتی عالی و طبیعی و ضخامت کم  دست یافته است.
شرکت های تابعه و زیر مجموعه
یکی از برزگترین شرکت های تجاری-صنعتی کره جنوبی که مجموعه ای از 80 شرکت کوچک و بزرگ است شرکت سامسونگ می باشد.. گروه سامسونگ امروزه دارای تعداد زیادی شرکت، زیر مجموعه و فرعی می باشد، که به معرفی مهم ترین انها می پردازیم.

 صنایع سنگین سامسونگ | Samsung Heavy Industries
ای شرکت با ساخت کشتی، نفت کش، جرثقیل ها دروازه ای و نیمه شناورها توانسته است جز یکی از بزرگ ترین سازندگان کشتی در جهان و سومین کشتی ساز بزرگ کره جنوبی قرار گیرد.

سامسونگ سی اند تی | Samsung C&T
Trading & Cinstruction از همان ابتدا جز شرکتهای اصلی سامسونگ بوده است.
فعالیت اصلی این شرکت تجارت و ساخت و سازهای خارجی مانند مانند برج خلیفه، برج های دوقلو و پتروناس بوده است.

سامسونگ الکترونیکس | Samsung Electronics
بزرگ ترین زیر مجموعه و پردرآمدترین بخش سامسونگ  می باشد که در سال 2004 توسط مجله Furtune  شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان چهارمین شرکت تحسین برانگیز جهان انتخاب شده است.
لوازم خانگی، دیجیتال، رسانه دیجیتال، ال سی دی، نمیه رسانا و مخابرات از جمله فعالیت های این شرکت می باشد.

بیمه شرکت سامسونگ | Samsung Insurance
فعالیت این شرکت در زمینه تامین خدمات حوزه اتومبیل، حوادث و مدیریت ریسک می باشد.ا بنام ترین و شناخته شده ترین بیمه های این مجموعه بیمه لایف، فایر می باشد.

چیل ورلدواید | Cheil Worldwide
فعالیت این شرکت در زمینه تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی می باشد که در سال 1973 تاسیس شد و اکنوم جز بهترین شرکت های تبلی
شرکت چیل ورلدواید یکی از بهترین شرکت های تبلیغاتی کره می باشد.

سامسونگ تکوین | Samsung Techwin
این شرکت از سال 1977 در آفریقا، آسیا، اروپا، اقیانوسیه در زمینه تولید نظارتی، نیمه رسانا، صنایع دفاعی و تولید الکتریسیته فعالیت می کند

سامسونگ ستاره جاودان کرده
شرکت سامسونگ با تاریخچه نزدیک به یک قرن خود اکنون جز بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های دنیا می باشد.
اکنون پس از گذشت این همه سال سامسونگ شرکتی است که بیشترین درصد فروش وسایل دیجیتالی و اسمارت و لوازم خانگی، همچنین صنایع متنوع دیگر را در اختیار دارد

تاریخچه سامسونگ

تاریخچه سامسونگسامسونگشرکت سامسونگفعالیت های سامسونگکمپانی سامسونگمالک سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری تعمیرات